Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Grudziądzu - Aktualności

Spotkanie z pszczelarzem - 17 X 2019 r.

Klasy pierwsze i druga miały dziś spotkanie z zaprzyjaźnionym pszczelarzem - panem Karolem Nagórką, który w bardzo ciekawy sposób, przybliżył nam codzienne życie pszczół. Na zakończenie każdy mógł posmakować różnych rodzajów miodu oraz pysznej lemoniady z miodem. Bardzo, bardzo dziękujemy 

Szkolne Przygody Słodziaków

Klasy I-III biorą udział w akcji czytelniczej Szkolne Przygody Słodziaków pod patronatem sieci Biedronka. Odbyło się już wspólne czytanie książek oraz sadzenie drzewek. Czytanie książek i dbanie o przyrodę, to dwie postawy, które warto promować. 

Wspólne świętowanie - 15 X 2019 r.

Świętowaliśmy dziś Dzień Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia, prezenty i słodkości. Szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe książki a pracownia biologiczna o szkielet człowieka. Rozstrzygnęliśmy też konkurs na portret lub karykaturę nauczyciela. Dziękujemy za wspólne świętowanie, prezenty i przesympatyczne nasze podobizny 

Klasa VII na wycieczce do Wilna - 9-11 X 2019 r.

Zwiedziliśmy najważniejsze zabytki tego urokliwego miasta, odwiedziliśmy wiele miejsc historycznych oraz polską szkołę. Po drodze wizyta w Trokach i Druskiennikach.
Dziękujemy SP nr 16 w Grudziądzu za zaproszenie na wspólną wyprawę.

Młodzi głosują

8 października w naszej szkole odbyły młodzieżowe wybory do parlamentu, które miały na celu kształtowanie postaw angażowania się w życie publiczne, podejmowania odpowiedzialności za siebie i nasz kraj.
Uprawnionych do głosowania było 46 uczniów z klasy V-VII, oddano 27 głosów, co daje 58% frekwencję.
Wybory przeprowadzono w ramach akcji „Młodzi głosują”.

Spotkanie z olimpijczykiem

Odwiedził nas dziś niecodzienny gość - kolarz torowy, mistrz Polski i olimpijczyk z Rio de Janeiro, grudziądzanin - pan Rafał Sarnecki. Opowiedział nam o kolarstwie, o tym jak został sportowcem i jak to jest jeździć bez hamulców. Bardzo dziękujemy za przesympatyczne spotkanie.

Wspomnienia z września

Wrześniowe aktywności: pierwsze lekcje i zajęcia pozalekcyjne: szachy, capoeira, koło gitarowe, tańce, robotyka, piłka nożna, zajęcia kreatywne. Jest z czego wyboerać :)

Biegi Bronisława Malinowskiego - 28 IX 2019 r.

W 38. Międzynarodowych Biegach im. Bronisława Malinowskiego wystartowało 50 biegaczy z NSP1.
Kibicowali im niezawodni rodzice i nauczyciele.
To bezcenne poczuć satysfakcję z pokonania własnych słabości i radość z dotarcia do celu. Gratulujemy serdecznie.

Spływ kajakowy

I mała, jesienna przygoda z kajakiem dla naszej kadry. Na dobry początek roku szkolnego. Wda we wrześniu zachwyca urodą. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Pierwsze spotkanie po wakacjach. Nieśmiałe uśmiechy, miłe niespodzianki, trochę niepewności i duże podekscytowanie. Zaczynamy nowy rok szkolny. Będzie się działo.

Od kultury nauczania do kultury uczenia się

Dwa spotkania z panią dr Marzeną Żylińską, dla rodziców wykład o zmianie kultury edukacji, dla nauczycieli warsztaty: Strategie uczenia się.  Na obu spotkaniach obalaliśmy mity dotyczące edukacji, mówiliśmy o tym jak najlepiej się uczć i w jaki sposób najefektywniej wspierać rozwój uczniów. To była wartościowa i twórcza lekcja zarówno dla nauczycieli, jak i dla rodziców.

W telewizji

Atrakcji wakacyjnych ciąg dalszy. Tym razem odwiedziliśmy Telewizję Kablową Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu. Poznaliśmy pracę operatora, montażysty, prezentera i dziennikarza. 
Dziękujemy całemu zespołowi TV SM za otwartość, wspaniałe przyjęcie i podzielenie się z nami swoją pasją.

Z wizytą u pana prezydenta

W czasie letnich półkolonii odwiedziliśmy Prezydenta Grudziądza - Pana Macieja Glamowskiego, który mimo wielu obowiązków, znalazł czas na spotkanie z nami. Dowiedzieliśmy się jak wyglada praca gospodarza miasta, mogliśmy usiąść na prezydenckim fotelu i zadać mnóstwo pytań. 
Dziękujemy za to niezwykłe i bardzo miłe spotkanie.

Zakończenie roku szkolnego

Podziękowania i gratulacje, życzenia i pożegnania. Było uroczyście, serdecznie i wzruszająco. Podsumowaliśmy dobry rok wspólnej przygody i pracy. Wszyscy zasłużyliśmy na cudowne wakacje. Do zobaczenia we wrześniu.

II Dzień Talentów - 14 czerwca

Nasi uczniowie po raz kolejny zaprezentowali swoje talenty i zainteresowania. Były własne wiersze, taniec, śpiew, występy instrumentalistów. A na stoiskach rysunki, budowle z kartonów, kolekcje płyt, pamiątek muzycznych oraz gier i zabawek. Super zabawą okazało się drukowanie 3D .
To był bardzo pozytywny dzień, pełen pomysłów i dobrego humoru.

Spotkanie integracyjne

11 czerwca przyszłoroczne pierwsze klasy spotkały się ze swoimi wychowawczyniami oraz nowymi koleżankami i kolegami. Wynikiem spotkania, prócz zapoznania się, było przygotowanie pięknych pudełek na wakacyjne skarby. Zbieranie ich, to pierwsze, ale bardzo miłe, zadanie domowe.

Klasy drugie w indiańskiej wiosce

Klasy 2a i 2b 10 czerwca odwiedziły wioskę indiańską "Cztery Żywioły" w Bydgoszczy. Spędziliśmy tam czas na swobodnej zabawie wśród namiotów tipi, strzelając z łuku, łapiąc węże, polując na fretki. Wódz indiański Biały Orzeł zaprezentował wspaniały taniec z obręczami a Czerwony Lis uczył strzelania z wiatrówki. To była fantastyczna przygoda.

Warszawa - 8 czerwca 2019 r.

Klasa piąta i szósta na jednodniowej wyprawie do Warszawy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Wojskowy Cmentarz Powązkowski, na którym odwiedziliśmy m.in. groby Rudego, Alka i Zośki. Był to czas refleksji i zadumy oraz niezapomniana lekcja historii.

Spotkanie z panią Ewą Chotomską

30 maja spotkaliśmy się z panią Ewą Chotomską - dobrze znaną trochę starszym dzieciom - Ciotką Klotką z Tik-Taka. Były więc rymowanki, zagadki i oczywiście wspólne śpiewanie niezapomnianych przebojów z repertuaru Fasolek. Trudno powiedzieć, kto dziś lepiej się bawił, dzieci czy panie. Bardzo dziękujemy za przesympatyczne spotkanie.

GAPA 2019

Wyróżnienie dla zespołu wokalnego w kategorii MUZYKA - zespół i wyróżnienie specjalne dla Natalii Chorchos - PLASTYKA - rysunek. 

Wycieczka do Torunia - 23 V 2019 r.

Klasy pierwsza i trzecia odwiedziły miasto Kopernika. Uczniowie najpierw przeżyli przygodę w Domu Legend Toruńskich a następnie próbowali swych sił w eksperymentach i doświadczeniach w Centrum Nowoczesności - Młynie Wiedzy w Toruniu. To był bardzo udany dzień.

Michał Zawadka - 16 V 2019 r.

Czym jest umiar czy konsekwencje? Co wiemy o przyjaźni? Jak ważna jest współpraca i dobre słowo. O tym wszystkim mogliśmy  usłyszeć od doskonałego mówcy oraz autora książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży pana Michała Zawadki. Było dużo śmiechu i aktywności, ale też sporo wyzwań i przemyśleń. Ogromnie wartościowe spotkania. 

Spotkanie z Michałem Zawadką

W czwartek, 16 maja warsztaty dla naszych uczniów poprowadzi Michał Zawadka – pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci
i młodzieży. Optymista. Mówca inspiracyjno-motywacyjny, Mistrz Polski Przemówień Publicznych. 
Michał Zawadka poprowadzi dwa warsztaty:
8.30 - 10.00 dla kl. 1-3 
10.30 - 12.00 dla kl. 4-6
Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora w promocyjnej cenie. 
Więcej na http://www.mindanddream.pl
Rodzice mogą uczestniczyć w warsztatach jako obserwatorzy. 
Zapraszamy.

Wycieczka do Łeby 6-7 maja 2019 r.

Wycieczka klas IV-VI na Wybrzeże Słowińskie. Wędrowaliśmy po wydmach, spacerowaliśmy uliczkami Łeby, szukaliśmy wyjścia z labiryntu, oglądaliśmy pokaz talentu uchatek kalifornijskich, a na koniec zdobyliśmy latarnię morską Stilo. Dwa dni - kilometrów i przygód moc. A my daliśmy radę!!!

Gra królów

Fotorelacja z turnieju szachowego oraz wystawy "Szachy w średniowieczu - średniowiecze w szachach", które odbyły się 27 kwietnia w NSP1.
Wystawa ukazująca historię i rolę tej wymyślonej przed 15 stuleciami gry, była wspaniałą inspiracją dla młodych szachistów. 
Dziękujemy serdecznie Muzeum Archeologicznemu w Poznaniu - Rezerwat Archeologiczny Genius Loci za wypożyczenie eksponatów i pomoc organizacyjną.

Piknik ekologiczny

17 kwietnia świętowalismy Dzień Ziemi. W roli głównej wystąpili pracownicy PUM i lśniące, piękne śmieciarki. Poznaliśmy dalsze losy segregowanych przez nas śmieci. Oprócz tego eksperymentowaliśmy z wodą, sialiśmy rośliny, malowaliśmy na folii i tworzyliśmy ozdoby świąteczne w kreatywnym kąciku. Zadbaliśmy też o aktywność fizyczną - każdy mógł spróbować swoich sił na torze przeszkód.
Dziękujemy Pani Bognie Szałkowskiej i Przedsiębiorstwu Usług Miejskich "PUM" sp. z o.o. za współorganizację pikniku a wszystkim nauczycielom i rodzicom za obecność i zaangażowanie.

I miejsce w konkursie "Przeprowadzka na Marsa"

Ania, uczennica klasy VI, zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie plastyczno-literackim "Przeprowadzka na Marsa".
Ogromnie się cieszymy. Gratulujemy Młodej Artystce i Pani Elżbiecie Fabińskiej, która prowadzi pracownię plastyczną w naszej szkole.

Spotkanie z przyrodnikiem - panem Marcinem Kostrzyńskim

27 marca odwiedził nas  Marcin z Lasu - Marcin Kostrzyński - operator kamery, twórca programów telewizyjnych, uważny obserwator przyrody. Opowiedział nam o tym jak żyją wilki, dziki i inne zwierzęta, pokazał piękne filmiki nakręcone w ich naturalnym środowisku. Zachęcał do samodzielnego podpatrywania przyrody. Bardzo dziękujemy.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - 15 marca

Wspieraliśmy dziś Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczyliśmy się jak dbać o najbliższe otoczenie, sortować śmieci i odzyskiwać z nich surowce. Razem z uczniami z całego świata sprzeciwiamy się niszczeniu naszej planety. "Bądź zmianą, którą chcesz ujrzeć w świecie" - zaczęliśmy od siebie. Kto dołączy?

Spotkanie autorskie z panem Wojciechem Bonowiczem - 4 III 2019 r.

Kim jest pisarz? Czy każdy może napisać książkę? Jak ważne są słowa. O tym wszystkim mogliśmy porozmawiać dziś z panem Wojciechem Bonowiczem - literatem, autorem opowiadań o Bolku i Lolku. Bardzo dziękujemy za przesympatyczne spotkanie.

Żywa lekcja historii

Na zakończenie I semestru mieliśmy edukacyjną niespodziankę - żywą lekcję historii w wykonaniu "Teatru Historycznego" Krzysztofa Góreckiego. Podziwialiśmy piękne repliki uzbrojenia i strojów starożytnej Grecji i Rzymu. Połączyliśmy naukę z zabawą.

Dzień Talentów - 29 stycznia 2019


Nasi uczniowie przygotowali dziś zaskakujące prezentacje na scenie i bardzo ciekawe wystawy. Trzeci Dzień Talentów
i Zainteresowań w NSP1 otworzył występ koła teatralnego klas I-III. Młodzi artyści przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły

W świątecznym nastroju

Świątecznie, nastrojowo i pysznie - tak było dziś w NSP1. Odwiedził nas św. Mikołaj, klasa trzecia wystawiła przedstawienie
w języku angielskim, a zespół wokalny poprowadził wspólne kolędowanie. 
Wszyscy uczniowie mogli też sfotografować się z Mikołajem - profesjonalną sesję przygotowała fotografka Bogna Szałkowska. 
Życzymy wspaniałych, radosnych Świąt !

Z tygodnia...

Podsumowanie 3 tygodnia listopada: lapbooki wykonane przez 2b, Dzień Praw Dziecka z Unicef pod hasłem "goblue", spotkanie
z gośćmi z fundacji przygotowującej ubiegłoroczną Paczkę dla Rodaka oraz prezentacje o Adamie Mickiewiczu na języku polskim.

Pasowanie na ucznia

Uczniowie klasy pierwszej, w obecności swoich bliskich, 7 listopada złożyli uroczyste ślubowanie. Najpierw jednak wzięli udział
w programie telewizyjnym: "Jak oni ślubują", w czasie którego musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin przed komisją oceniającą ich występy. 

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Spotkanie z kobietą z charakterem i charyzmą, która kolejny raz zauroczyła nas słowami, tym razem nie w swoich książkach, ale na żywo. To było bardzo energetyczne spotkanie, skierowane do trochę starszego odbiorcy niż zwykle. 

Z życia szkoły...

Kilka wspomnień zdjęciowych z ostatnich dni października.

Rowerem przez świat...

24 października obchodzimy Międzynarodowe Święto Roweru. Z tej okazji gościliśmy grupę kolarstwa górskiego Wheel Brothers. 
To grudziądzanie, pasjonaci rowerowego szaleństwa. Biorą udział w wyścigach na górskich trasach, sami organizują zawody, zwiedzają świat na dwóch kółkach i znajdują czas, żeby swoją pasją zarażać dzieci i młodzież. 
Dziękujemy za bardzo ciekawe i motywujące spotkanie..

Z nutką patriotyczną...

Na 100 - lecie Niepodległości odwiedzamy pomniki historii. 15 października podczas spaceru z przewodnikiem po Westerplatte odtworzyliśmy krok po kroku pierwsze dni II wojny światowej, dowiedzieliśmy się jak bohatersko walczyli Polacy. Uczestniczyliśmy także w koncercie "Salon Wielkich Polaków" w Filharmonii Bałtyckiej. I jak zwykle sprzyjała nam pogoda.

Wycieczka do Fortu Wielka Księża Góra

Fort Księża Góra zdobyty. Fotorelacja z jesiennej wyprawy.

Spotkanie autorskie - Marcin Kozioł - 25 IX 2018 r.

Kto to jest wombat? Gdzie leży małe państwo Buthan? Co wynalazł Nikola Tesla? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy dziś podczas spotkań autorskich. Odwiedził nas podróżnik i pisarz książek dla dzieci i młodzieży pan Marcin Kozioł. Na spotkaniu sprawdziliśmy się też w sztuce łamania szyfrów i próbowaliśmy poskromić pioruny. Na koniec można było kupić książkę i zdobyć autograf. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Opowieść o pewnym ogrze...

Po długich przygotowaniach 19 września wystawiliśmy Shreka. Nasi aktorzy stanęli na wysokości zadania i przepięknie zagrali. Przedstawienie dzięki temu było fantastyczne. Rodzice tradycyjnie pomogli nam w zorganizowaniu scenografii i strojów, za co ślicznie dziękujemy:) Aktorzy szczęśliwi, widownia zadowolona, a w planach już kolejne spektakle.

Piknik naukowy - 17 września 2018 r.

Eksperymenty naukowe, kino sferyczne w mobilnym planetarium, lekcja pożarnictwa, gry wielkoformatowe, książki na receptę, wędrówki palcem po mapie i piknik naukowy gotowy. Następny w przyszłym roku.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Z przytupem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nowi uczniowie, nowi nauczyciele, nowe wyzwania. Pełni entuzjazmu czekamy na jutro.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Wspomnienia, podziękowania i pożegnania...
22 czerwca 2018 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Świadectwa już odebrane, więc czas na wakacyjne szaleństwo.

I Rodzinna Gra Miejska - 16 czerwca 2018 r.

Gra przygotowana przez Radę Szkoły okazała się świetną zabawą dla całych rodzin naszych uczniów. Można było dowiedzieć się paru ciekawostek o Grudziądzu, zobaczyć miasto z wieży kościoła farnego, spróbować swoich sił w układaniu rymowanek i co najważniejsze spędzić ciekawie i miło czas w dobrym towarzystwie.

Jak nie czytam, jak czytam - 8 czerwca 2018 r.

Uczestniczyliśmy dziś w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Razem z innymi szkołami w całej Polsce biliśmy rekord czytających w tym samym momencie. 

Przegląd Talentów i Zainteresowań

Przywitaliśmy wiosnę prezentując swoje pasje i zainteresowania podczas "Dnia Talentów”. Były występy wokalne, taneczne i instrumentalne. Obejrzeliśmy też dwa pokazy filmowe. Występom na scenie towarzyszyły stoiska tematyczne, na których uczniowie prezentowali swoje prace i kolekcje. Gratulujemy talentu, odwagi, wiedzy i kreatywności. Jesteście super!

Spotkanie autorskie 

20 marca odwiedził nas autor książek dla dzieci i młodzieży, pan Jakub Skworz. Dzięki jego opowieści mogliśmy poznać Adama Mickiewicza, nie jako wieszcza narodowego, ale jako chłopca, który ma takie same zainteresowania, marzenia i nadzieje, jak dzisiejsi nastolatkowie. Dowiedzieliśmy się, jak to się stało, że odnalazł pasję i w rezultacie napisał jedno z największych dzieł swojego życia „Pana Tadeusza”. Bardzo dziękujemy za emocjonujące spotkanie

Zdobywcy kosmosu

Początek marca upłynął nam pod hasłem: Kosmos. Troje naszych uczniów (Lena Gajewska, Olga Chorchos i Borys Wasążnik) wyróżniło się podczas Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Mgławice". Natomiast klasa piąta przygotowała dla nas niespodziankę, prezentując kilka faktów związanych z historią kosmologii. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a "piątkom" dziękujemy.

Głosujemy na "Ognik"
Zachęcamy do głosowania na projekt Straży Pożarnej.
Nasze dzieci z pewnością skorzystają
z ciekawych lekcji w tym obiekcie.

Każdy mieszkaniec Grudziądza, w wieku od 16 lat ma prawo oddania głosu
na 2 zadania okręgowe i 2 zadania ogólnomiejskie.

Warsztaty baletowe

Fotorelacja z warsztatów baletowych i tańca współczesnego przeprowadzonych dla uczniów "Jedynki" przez panią Magdalenę Krzyżańską - założycielkę Fundacji Twórczego Rozwoju "Złota Miotła".
Bardzo dziękujemy za pierwszą lekcję baletowych podstaw, piękną muzykę i twórczą atmosferę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie:)

Spotkanie z podróżniczką - panią Justyną Sromek

2 lutego odwiedziła nas podróżniczka - Justyna Sromek, współautorka wyróżnionego nagrodą Magellana przewodnika "Indie północne, Nepal i Goa", autorka relacji z podróży do Mongolii "W pogoni za jakiem". Pani Justyna, zarażona pasją podróżniczą kilkakrotnie odwiedzała Azję, a także wschodnią część Afryki i zakamarki Europy. Naszym uczniom, w prezentacji "Jak żyją ludzie?" opowiedziała o codziennym życiu w Indiach, Nepalu i na Madagaskarze. Swoją relację z podróży po Zanzibarze i akcji pomocowej zaprezentowała także uczennica naszej szkoły - Klaudia.
Serdecznie dziękujemy za cudowne opowieści.

Bal karnawałowy w Jedynce

Podsumowanie I półrocza

Podsumowaliśmy I semestr roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie już obejrzeliśmy krótką fotorelację, były też gratulacje i słodkości. Jeszcze raz wszystkim uczniom gorąco gratulujemy!

Spotkanie z pszczelarzem

17 stycznia poznaliśmy pochodzenie powiedzeń  "pracowici jak pszczoły" i „gwarno jak w ulu".
To wszystko za sprawą gościa specjalnego, który odwiedził naszą szkołę - pszczelarza - pana Karola Nagórki. 
Spotkanie to towarzyszyło wystawie „Pszczoły" wydawnictwa "Dwie Siostry". Oprócz ogromnej dawki wiedzy o pszczołach, ciekawostek i poznania warsztatu pszczelarza mogliśmy posmakować rożnych rodzajów miodów oraz wypieków na miodzie przygotowanych przez rodziców. To był bardzo pracowity i słodki dzień.

Jasełka 2017

Świąteczne spotkania klasowe z życzeniami i prezentami, przedstawienie jasełkowe oraz wspólne kolędowanie wprowadziły nas dziś w piękny świąteczny nastrój. Nasi uczniowie zachwycili śpiewem i świetnym występem aktorskim, co cieszyło nie tylko nas, ale też tłumnie przybyłych rodziców. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy i życzymy ciepłych, rodzinnych i spokojnych Świąt oraz dobrego Nowego 2018 Roku.

Zapachniało świętami...

Popołudnie 14 grudnia było bardzo intensywne. Kiermasz świąteczny połączony z dniem otwartym i zebraniem z rodzicami zgromadził tłumy w naszych szkolnych progach. Było pysznie, gwarnie i świątecznie. Dziękujemy nieocenionym rodzicom za pomoc w przygotowaniach oraz szczodrość w zakupach.

Kiermasz świąteczny - dzień otwarty

14 grudnia w godzinach 15.30 - 16.30 serdecznie zapraszamy naszych przyszłych uczniów wraz z rodzicami na Kiermasz świąteczny, przygotowany przez uczniów "Jedynki", połączony z warsztatami dla dzieci.
Będzie to okazja, by zobaczyć szkołę oraz poczuć świąteczną atmosferę podczas przygotowywania ozdób choinkowych.

 


Moja niepodległa...

Bardzo radośnie i muzycznie uczciliśmy Święto Niepodległości. Wspaniały koncert "Z biegiem Wisły - przeboje muzyki polskiej" w wykonaniu skrzypka Leszka Boliboka - porwał publiczność.
Nie zabrakło również aktywności plastycznej a pierwszo i drugoklasiści bawili się w kodowanie konturów Polski.

Warsztaty "Fotografia - rysowanie światłem"

29 października, w sobotnie przedpołudnie młodzi adepci fotografii pracowali pod okiem pana Mirosława Zająca - fotografika i nauczyciela informatyki. Kadrowanie, kompozycja, ustawienie światła i obróbka zdjęć - wszystkie te elementy uczniowie wykonywali samodzielnie. Powstały bardzo ciekawe fotografie

Dzień origami

Światowy Dzień Origami rozpoczęliśmy od doskonalenia sztuki składania papieru. 
Klasa trzecia przygotowała dla nas kilka informacji o origami oraz warsztaty podczas, których każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu figur. Podsumowaliśmy też konkurs na najciekawszą pracę origami i nagrodziliśmy jego uczestników.

Pasowanie na ucznia

19 października pierwszoklasiści, w obecności swoich rodziców, zostali oficjalnie pasowani na uczniów naszej szkoły. Pod opieką swoich pań pięknie się przygotowali i zaprezentowali. Przywitaliśmy też naszego najmłodszego sympatyka - Teodora, który być może za kilka lat też zostanie pasowany na ucznia "Jedynki".

Świętujemy...

I u nas, tak jak we wszystkich szkołach, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Za życzenia, kwiaty, prezenty, piękny i pyszny tort dziękujemy najlepszym na świecie rodzicom  Nasi uczniowie też się postarali i przygotowali przesympatyczną część artystyczną. Było dużo śmiechu i odrobinę wzruszeń. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy 

Palcem po mapie

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dwie Siostry w drugim tygodniu października gościła u nas wystawa do książki MAPY autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Korzystając z okazji zorganizowaliśmy Targi Państw Świata, w czasie których nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem zachwalali walory turystyczne i dzielili się ciekawostkami dotyczącymi wylosowanych krajów. Wszystkie  stoiska były bardzo atrakcyjne. 

Start w XXXVI Biegach im. B. Malinowskiego

Sportowe emocje, radość i duuży wysiłek   30 września, tradycyjnie już, uczestniczyliśmy w Biegach im. Bronisława Malinowskiego. Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli Bieg. Jesteśmy z Was bardzo dumni 

Wizyta w Experymencie i Akwarium Gdyńskim

Jak zbudować tamę na rzece? Czy wiewiórka rozróżnia kolory? Jak wyglądają w lustrze różne kształty? Czy można podnieść samochód jedną ręką? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali dziś nasi uczniowie podczas świetnej zabawy w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Na deser odwiedziliśmy też Akwarium Gdyńskie, gdzie między innymi zobaczyliśmy kuzynów filmowego błazenka Nemo.

Pierwszy dzwonek :)

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwsze spotkania ze swoimi wychowawczyniami, poznawanie szkoły i nieśmiałe nawiązywanie nowych znajomości. A przed nami przygody, wyzwania i dobra zabawa. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Były wspomnienia, podziękowania i gratulacje. Uroczystość pełna ciepła    i wzruszeń. Dziękujemy za wspólnie przeżyty i przepracowany czas. Do zobaczenia we wrześniu.

Dzień Talentów

Wszyscy mamy talenty, pasje i zainteresowania. Okazją, by się nimi podzielić był zorganizowany po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Talentów. Chętni uczniowie zaprezentowali grę na gitarze, śpiew, taniec, język migowy, pasje fotograficzne, modelarskie, plastyczne i czytelnicze. Był też pokaz judo i kreatywne budowle lego. Swoje muzyczne zainteresowania ujawnili także nauczyciele. Było fantastycznie.

Biwak 26 GGZ "Mali Odkrywcy"

26 Grudziądzka Gromada Zuchowa "Mali Odkrywcy" zdobywała sprawność "Słowianina" na biwaku pod namiotami. 
Przeżyliśmy postrzyżyny, polowaliśmy na niedźwiedzia, nie zabrakło też ziół i słowiańskiego biesiadowania. Zuchy były bardzo dzielne a i kadra nieźle się spisała. Nie zabrakło śmiechu, zabawy i wzruszeń. Do zobaczenia na kolejnych harcerskich szlakach. Czuj!

Wycieczka do Malborka

Nasi mali rycerze zdobyli zamek w Malborku i odnaleźli krzyżacki skarb. Wykonali wiele trudnych zadań i rozwiązali mnóstwo zagadek, nie przeszkodził im nawet zamkowy błazen. Na koniec wyposażyli się w ekwipunek godny każdego rycerza. To był bardzo owocny dzień.

Dzień Soków

Z okazji Dnia Soków klasa druga razem z panią Malwiną zaprosiła nas na pyszną ucztę. Były konkursy i degustacje. Dowiedzieliśmy się też, ile zdrowia może kryć taki mały kubek soku. Było bardzo pysznie i zdrowo.

II miejsce w Panoramie Muzycznej 2017!

Nasz zespół wokalny wyśpiewał II miejsce w miejskim konkursie piosenki organizowanym przez OPP w Grudziądzu. Śpiewamy razem od 8 miesięcy, zdobywamy pierwsze szlify, cały czas zjada nas trema, ale już wiemy jaką moc ma praca zespołowa i ile radości daje wspólne muzykowanie. 
Wszystko przed nami 

Wiosenny Piknik Naukowy

To był bardzo miły dzień. Pogoda dopisała, goście też. Każdy Młody odkrywca znalazł dla siebie coś ciekawego. Były eksperymenty, wyścigi robotów, budowanie samolotów, obserwacje pod mikroskopem, kodowanie i wiele innych atrakcji. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Wyróżnienia na GAPA 2017

Wyróżnienia w konkursie GAPA 2017 dla młodych artystów z Pracowni Plastycznej przy Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1. 
W konkursie wyróżniono Olgę Chorchos w kategorii malarstwo oraz przyznano wyróżnienie specjalne w kategorii rysunek i grafika dla Elizy Czerwińskiej. Nad rozwojem talentów plastycznych naszych uczniów czuwa Pani Elżbieta Fabińska.
Gratulujemy!

Konkurs detektywistyczny


Konkurs detektywistyczny rozstrzygnięty. Największym sprytem w rozwiązywaniu zagadek wykazali się Lena, Olek, Szymon, Kuba i Tomek. W konkursie wyróżniono również Olgę, Klaudię, Anię i Ewę. Konkurs przeprowadzono na podstawie popularnej serii książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Gratulujemy młodym detektywom!

Dzień Muzyki i Plastyki przygotowany przez Pierwszoklasistów

Nasi najmłodsi uczniowie z pomocą rodziców i wychowawczyni zorganizowali zabawy muzyczne i plastyczne dla całej szkoły. Były tańce, karaoke i warsztaty plastyczne a na koniec słodki poczęstunek. 

Odwiedziny w wiosce ginących zawodów

26 kwietnia odwiedziliśmy Wioskę Ginących Zawodów w Koronowie. Braliśmy udział w warsztatach garncarskich, powroźniczych i wikliniarskich. Mogliśmy też obejrzeć warsztat kołodzieja, kowala, szewca czy olejarza. Pyszne ziemniaki z parownika dopełniły całości szczęścia.

Dzień Czekolady

Dziś w naszej szkole na całego świętowaliśmy Dzień Czekolady. Klasa czwarta wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią przygotowali dla nas nie tylko wiele pyszności, ale też sporo innych atrakcji. Były więc prezentacje o tym skąd się bierze czekolada i kilka ciekawostek z historii czekolady, i czekoladowe quizy, i czekoladowy taniec a poza tym ciasteczkowe fotki i słodka loteria. Kogo nie było, niech żałuje. Kolejny Dzień Czekolady dopiero za rok!

Spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem

Fantastyczne spotkanie przy herbatce. Podobało się małym i dużym. Wśród książek pana Beręsewicza każdy mógł znaleźć coś dla siebie: było i o miłości, i o sporcie, i o wojnie. W drugiej części spotkania posypały się pytania do autora a na koniec każdy mógł otrzymać autograf od przesympatycznego pisarza. Bardzo, bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne książki.

Z wizytą na Targach książki

Mocna reprezentacja naszej szkoły odwiedziła Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców w Poznaniu. Była to okazja do spotkania z wieloma pisarzami i ilustratorami naszych ulubionych książek. Młodzi ludzie zamienili się w łowców autografów do swoich osobistych Autografników, starsze pokolenie zrobiło drobne książkowe zakupy i rozeznanie, co piszczy na dziecięcym rynku wydawniczym. Oczywiście mamy też kilka książek z autografami do szkolnej biblioteki. To była fantastyczna przygoda.

Wiosenne impresje

Kolorowymi strojami i wycieczką do lasu przywitaliśmy wiosnę. Jak na odkrywców przystało nie mogliśmy tego dnia spędzić tylko
w szkole. Wybraliśmy się do Lasu Rudnickiego szukać wiosny w budzącej się przyrodzie. Połączyliśmy zabawę z nauką. Pogoda dopisała, humory też. Wiecie, że wiosna naprawdę już przyszła?

Mądre bajki z całego świata

Nasze maluchy uczestniczą w programie Kulczyk Foundation: Mądre bajki z całego świata, który realizują z panią Weroniką Gajewską, jedną z naszych nieocenionych mam.
Bajki są okazją do wyjątkowej rozmowy z dziećmi o tym co czują, co przeżywają, a także czego nie rozumieją, okazją do partnerskiej rozmowy o wartościach, którymi kierujemy się w życiu, niezależnie od tego w jakiej części świata żyjemy. Zachęcają, by razem z bohaterami uczyć się, czym jest przyjaźń, dobro, mądrość i wrażliwość. 

Wystawa M.O.D.A.

Przez tydzień gościła u nas wystawa ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki „M.O.D.A.”, z którą zwazanych było wiele szkolnych konkursów i aktywności.  Projektowaliśmy stroje, szukaliśmy informacji o znanych projektantach, wreszcie każdy mógł spróbować swoich sił w pokazie mody. To był bardzo "modny" tydzień. 

Bal kostiumowy

W karnawale i u nas nie mogło zabraknąć balu. Były tańce, konkursy, zabawy z nagrodami. Podczas balu towarzyszyli nam rodzice, którzy bawili się tak samo dobrze jak dzieci.

Kulig z rodzicami

21 stycznia odbył się kulig - impreza integracyjna zorganizowana przez Rodziców. Złapaliśmy ostatni śnieg, zabawa była doskonała, humory dopisywały a kiełbaski z ogniska smakowały wyjątkowo. 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

18 stycznia minął nam pod pod hasłem nadchodzących Dni Babci i Dziadka. Klasy pierwsza i druga gościły dziś swoich dziadków w szkole. Były gry i zabawy, życzenia i poczęstunek a na koniec wspólne zwiedzanie szkoły. Natomiast klasy starsze są w trakcie przygotowywania upominków dla swoich babć i dziadków.

Zajęcia z pierwszej pomocy

W połowie stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Dla klasy III i IV zajęcia poprowadził strażak i ratownik medyczny pan Michał Zakrzewski. Dla klasy I i II warsztaty poprowadziła pielęgniarka i pedagog pani Beata Wierzbowska. Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie będą lepiej przygotowani do radzenia sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

Świąteczne spotkanie

22 grudnia nastrojowe i wzruszające przedstawienie koła teatralnego wprowadziło nas w atmosferę świąt. Mikołaj zostawił prezenty pod choinką, przy stołach nie zabrakło miejsca dla gości. Śpiewaliśmy kolędy, był opłatek i świąteczne życzenia. Pachniały pierniki, pysznie smakowały barszcz i pierogi. To był bardzo miły i ciepły dzień.

"Młodzi Odkrywcy"

Pierwszy numer szkolnej gazety to efekt cyklicznych warsztatów dziennikarsko-fotograficznych organizowanych w naszej szkole. Redakcja złożona z czwarto i trzecioklasistów spisała się doskonale. 
Bardzo dziękujemy drukarni Printeo.pl za profesjonalny wydruk. 

Świąteczna zbiórka dla zwierzaków

Nasza szkoła podjęła współpracę z Fundacja Siedem Życzeń niosącą pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym, porzuconym i źle traktowanym. Pierwsza zbiórka karmy, kocyków, posłanek i zabawek dla zwierząt przerosła nasze oczekiwania. Zgromadzone podarunki trafiły do rodzin zastępczych jeszcze przed świętami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc i wielkie serce.

Przedświąteczny Dzień Otwarty

10 grudnia wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy Świąteczny Dzień Otwarty. Nasi mali goście mogli przygotować sobie ozdoby świąteczne, stworzyć renifera, zaprojektować kartkę świąteczną czy ozdobić pyszne pierniki. Oczywiście była to też okazja, by zobaczyć szkołę oraz porozmawiać z naszą kadrą, rodzicami i uczniami.

Występ na Jarmarku św. Mikołaja

Za nami pierwszy publiczny występ naszych małych artystów. Zespół wokalny zaśpiewał pastorałki i piosenki świąteczne podczas Jarmarku św. Mikołaja. Mimo tremy wszystko pięknie się udało. 

Lekcja przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej

W ostatnich dniach odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia dotyczyły mieszkańców Lasu Rudnickiego. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o zwierzętach zamieszkujących w naszych okolicach a niektóre z nich mogliśmy nawet zobaczyć. To była ciekawa lekcja przyrody.

Spotkanie autorskie

14 listopada naszej szkole mieliśmy niecodzienne spotkanie z autorką książek dla dzieci i dorosłych - panią Wandą Szymanowską. Pisarka przyjechała do nas aż z Wielkopolski. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak powstała książka „Ciapek”, nauczyły się piosenki o małym kundelku i opowiedziały o swoich zwierzakach. Na koniec każdy uczeń otrzymał książkę z autografem autorki. 
Pani Wanda Szymanowska odwiedziła Grudziądz na zaproszenie Fundacji Pomimo Wszystko.

Ślubowanie klasy pierwszej

9 listopada nasze pierwszaki złożyły ślubowanie i stały się pełnoprawnymi uczniami "Jedynki". Przedtem jednak pokazały, że są już na to gotowe. Były pięknie wypowiedziane wiersze i wspaniale zaśpiewane piosenki. Na koniec cała klasa nawet dla nas zatańczyła. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Nagroda w konkursie plastycznym

Kuba Bronowicki – nasz uczeń klasy czwartej jest laureatem XIV Miejskiego Integracyjnego Konkursu Plastycznego. Wczoraj w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej odbyło się podsumowanie konkursu, który w tym roku miał temat przewodni „Podwodny Świat”. Praca Kuby, która przedstawiała wrak statku w morskich głębinach została doceniona przez jury konkursu. Gratulujemy zdolnemu plastykowi i życzymy kolejnych sukcesów.

Walczymy o tytuł "Szkoły z klasą"

Postanowiliśmy wziąć udział w piętnastej jubileuszowej edycji akcji edukacyjnej "Szkoła z Klasą". Naszym celem jest stworzenie takiej społeczności szkolnej, w której wszyscy mają wpływ na uczenie się, wzajemną komunikację i relacje. Zadania w programie "Szkoła z Klasą" oparte będą na elementach pracy metodą "design thinking" (myślenia projektowego), które wpisuje się w kulturę uczenia naszej szkoły. Udział w programie będzie wspierał nasze dążenia, by "Jedynka" była dobrym miejscem do życia i uczenia się.

Mistrzowie kodowania w akcji

W tym tygodniu w ramach Code Week PL 2016 odkrywaliśmy tajniki programowania komputerowego, rozpoczęliśmy tym samym naszą przygodę z programem Mistrzowie Kodowania. Programowaliśmy i na planszy, i na kubkach, i na tabletach.Znamy już podstawowe komendy i funkcje programu Scratch Junior. Stworzyliśmy nasze pierwsze proste animacje. Elementy programowania wykorzystujemy też na zajęciach z Lego WeDo, budujemy roboty i wprawiamy je w ruch. Okazuje się, że każdy może programować.

Dzień Edukcji Narodowej

Wspólnie z rodzicami świętowaliśmy dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkie klasy przygotowały sympatyczne niespodzianki.

Nie zabrakło też dobrej zabawy i "małego Conieco". 

Bieg "Przegoń Niemoc"

1 października odbył się Charytatywny Bieg "Przegoń Niemoc" zorganizowany przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu we współpracy z Towarzystwem Pomocy Dziecku i Rodzinie "Homini" oraz Akademią Biegania. My też mieliśmy swoich reprezentantów. W biegu wzięło udział dwoje rodziców naszych uczniów, pani Aurelia Bącławek i pan Jarosław Chorchos

Wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie - 26 września

26 września odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Mieliśmy okazję obejrzeć sortownię śmieci, uczestniczyć w plenerowych zabawach ekologicznych i stworzyć własnego eco - kota. Wzięliśmy też udział w lekcji o tym jak sortować odpady oraz jak dbać o środowisko.

Kraina dźwięku i obrazu

W piątek 23 września odwiedziliśmy wystawę edukacyjną "Kraina dźwięku i obrazu". Dowiedzieliśmy się jaką prędkość ma dźwięk, jak powstają kolory i jak widzą zwierzęta. Mogliśmy pobawić się dźwiękiem i obrazem. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom ze swoim zdjęciem. To była bardzo ciekawa lekcja. :)
"Jutro popłyniemy daleko,
jeszcze dalej niż te obłoki.
Pokłonimy się nowym brzegom,
odkryjemy nowe zatoki."
K. I. Gałczyński
 
Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się 1 września o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów
wraz z Rodzicami.
 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września odbyło się uroczyste rozpoczecie roku szkolnego. Naukę w naszej szkole rozpoczęło 28 uczniów w kalsach: I, II, III i IV. Wychowawczynie klas to: pani Karolina Korzec - klasa I, pani Malwina Kowalska - klasa II, pani Krystyna Markowska-Klafta - klasa III i pani Edyta Okulska - klasa IV. Zaczynamy naszą przygodę z nauką i zabawą. 
30 lipca odbyło się II spotkanie z cyklu Dzień Odkrywcy. Tym razem można było pomalować sobie kamyk na szczęście, zrobić ozdobę koralikową, stworzyć instrumenty muzyczne, przygotować sałatkę owocową po angielsku oraz sprawdzić się na torze sprawnościowym.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy, która znajduje się TUTAJ.
Pod koniec sierpnia, na zakończenie wakacji,  planujemy dla Was kolejną porcję atrakcji. Do zobaczenia w naszej szkole :)
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...

Tutaj wpisz swój tekst...

Dzień Odkrywców już za nami. Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy  nadzieję, że każdy znalazł dla siebie coś ciekawego :) Dziękujemy też  naszej kadrze i sympatykom, którzy zaangażowali się w przygotowania i  organizację spotkania. Bez Was nie byłoby tak super! Do zobaczenia na  kolejnych warsztatach.
Fotorelację z imprezy można obejrzeć na facebooku lub w Inspiracjach.
Galeria
Fotorelację z Dnia Odkywcy można też obejrzeć na stronie Gazety Pomorskiej. Zapraszamy. Link do artykułu znajduje się TUTAJ.Serdecznie zapraszamy na Dzień Odkrywcy, który odbędzie się 25 czerwca od 11.00 do 13.00 w siedzibie szkoły przy ul. Chełmińskiej  121.

 

To doskonała okazja do tego, by kreatywnie i miło spędzić czas ze swoimi dziećmi.

 W programie miedzy innymi:

 

Zapomniane gry podwórkowe – zośka, gra w klasy i w gumę, smik smak smok, hula-hop
Gry  wielkoformatowe – kółko i krzyżyk, bierki
Malujemy szkołę - kredowe graffiti
Glinomania –  kreatywne lepienie z gliny
Tańce integracyjne, zabawy z chustą
Warsztaty młodego ogrodnika – sadzimy dynię i fasolę
Mały konstruktor  - budowle z klocków i ozdoby z koralików
Dziecięca sesja zdjęciowa w wykonaniu znanego grudziądzkiego fotografika – Sławomira Krajewskiego.

 

Rozpocznij z nami wakacje! 

 

Zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół. 


Gwarantujemy świetną zabawę i drobne upominki dla każdego dziecka.

Copyright: m.m.edu