Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Grudziądzu - Aktualności

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

Spotkanie z kobietą z charakterem i charyzmą, która kolejny raz zauroczyła nas słowami, tym razem nie w swoich książkach, ale na żywo. To było bardzo energetyczne spotkanie, skierowane do trochę starszego odbiorcy niż zwykle. 

Z życia szkoły...

Kilka wspomnień zdjęciowych z ostatnich dni października.

Rowerem przez świat...

24 października obchodzimy Międzynarodowe Święto Roweru. Z tej okazji gościliśmy grupę kolarstwa górskiego Wheel Brothers. 
To grudziądzanie, pasjonaci rowerowego szaleństwa. Biorą udział w wyścigach na górskich trasach, sami organizują zawody, zwiedzają świat na dwóch kółkach i znajdują czas, żeby swoją pasją zarażać dzieci i młodzież. 
Dziękujemy za bardzo ciekawe i motywujące spotkanie..

Z nutką patriotyczną...

Na 100 - lecie Niepodległości odwiedzamy pomniki historii. 15 października podczas spaceru z przewodnikiem po Westerplatte odtworzyliśmy krok po kroku pierwsze dni II wojny światowej, dowiedzieliśmy się jak bohatersko walczyli Polacy. Uczestniczyliśmy także w koncercie "Salon Wielkich Polaków" w Filharmonii Bałtyckiej. I jak zwykle sprzyjała nam pogoda.

Wycieczka do Fortu Wielka Księża Góra

Fort Księża Góra zdobyty. Fotorelacja z jesiennej wyprawy.

Spotkanie autorskie - Marcin Kozioł - 25 IX 2018 r.

Kto to jest wombat? Gdzie leży małe państwo Buthan? Co wynalazł Nikola Tesla? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskaliśmy dziś podczas spotkań autorskich. Odwiedził nas podróżnik i pisarz książek dla dzieci i młodzieży pan Marcin Kozioł. Na spotkaniu sprawdziliśmy się też w sztuce łamania szyfrów i próbowaliśmy poskromić pioruny. Na koniec można było kupić książkę i zdobyć autograf. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Opowieść o pewnym ogrze...

Po długich przygotowaniach 19 września wystawiliśmy Shreka. Nasi aktorzy stanęli na wysokości zadania i przepięknie zagrali. Przedstawienie dzięki temu było fantastyczne. Rodzice tradycyjnie pomogli nam w zorganizowaniu scenografii i strojów, za co ślicznie dziękujemy:) Aktorzy szczęśliwi, widownia zadowolona, a w planach już kolejne spektakle.

Piknik naukowy - 17 września 2018 r.

Eksperymenty naukowe, kino sferyczne w mobilnym planetarium, lekcja pożarnictwa, gry wielkoformatowe, książki na receptę, wędrówki palcem po mapie i piknik naukowy gotowy. Następny w przyszłym roku.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Z przytupem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nowi uczniowie, nowi nauczyciele, nowe wyzwania. Pełni entuzjazmu czekamy na jutro.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Wspomnienia, podziękowania i pożegnania...
22 czerwca 2018 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Świadectwa już odebrane, więc czas na wakacyjne szaleństwo.

I Rodzinna Gra Miejska - 16 czerwca 2018 r.

Gra przygotowana przez Radę Szkoły okazała się świetną zabawą dla całych rodzin naszych uczniów. Można było dowiedzieć się paru ciekawostek o Grudziądzu, zobaczyć miasto z wieży kościoła farnego, spróbować swoich sił w układaniu rymowanek i co najważniejsze spędzić ciekawie i miło czas w dobrym towarzystwie.

Jak nie czytam, jak czytam - 8 czerwca 2018 r.

Uczestniczyliśmy dziś w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Razem z innymi szkołami w całej Polsce biliśmy rekord czytających w tym samym momencie. 

Przegląd Talentów i Zainteresowań

Przywitaliśmy wiosnę prezentując swoje pasje i zainteresowania podczas "Dnia Talentów”. Były występy wokalne, taneczne i instrumentalne. Obejrzeliśmy też dwa pokazy filmowe. Występom na scenie towarzyszyły stoiska tematyczne, na których uczniowie prezentowali swoje prace i kolekcje. Gratulujemy talentu, odwagi, wiedzy i kreatywności. Jesteście super!

Spotkanie autorskie 

20 marca odwiedził nas autor książek dla dzieci i młodzieży, pan Jakub Skworz. Dzięki jego opowieści mogliśmy poznać Adama Mickiewicza, nie jako wieszcza narodowego, ale jako chłopca, który ma takie same zainteresowania, marzenia i nadzieje, jak dzisiejsi nastolatkowie. Dowiedzieliśmy się, jak to się stało, że odnalazł pasję i w rezultacie napisał jedno z największych dzieł swojego życia „Pana Tadeusza”. Bardzo dziękujemy za emocjonujące spotkanie

Zdobywcy kosmosu

Początek marca upłynął nam pod hasłem: Kosmos. Troje naszych uczniów (Lena Gajewska, Olga Chorchos i Borys Wasążnik) wyróżniło się podczas Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Mgławice". Natomiast klasa piąta przygotowała dla nas niespodziankę, prezentując kilka faktów związanych z historią kosmologii. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a "piątkom" dziękujemy.

Głosujemy na "Ognik"
Zachęcamy do głosowania na projekt Straży Pożarnej.
Nasze dzieci z pewnością skorzystają
z ciekawych lekcji w tym obiekcie.

Każdy mieszkaniec Grudziądza, w wieku od 16 lat ma prawo oddania głosu
na 2 zadania okręgowe i 2 zadania ogólnomiejskie.

Warsztaty baletowe

Fotorelacja z warsztatów baletowych i tańca współczesnego przeprowadzonych dla uczniów "Jedynki" przez panią Magdalenę Krzyżańską - założycielkę Fundacji Twórczego Rozwoju "Złota Miotła".
Bardzo dziękujemy za pierwszą lekcję baletowych podstaw, piękną muzykę i twórczą atmosferę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie:)

Spotkanie z podróżniczką - panią Justyną Sromek

2 lutego odwiedziła nas podróżniczka - Justyna Sromek, współautorka wyróżnionego nagrodą Magellana przewodnika "Indie północne, Nepal i Goa", autorka relacji z podróży do Mongolii "W pogoni za jakiem". Pani Justyna, zarażona pasją podróżniczą kilkakrotnie odwiedzała Azję, a także wschodnią część Afryki i zakamarki Europy. Naszym uczniom, w prezentacji "Jak żyją ludzie?" opowiedziała o codziennym życiu w Indiach, Nepalu i na Madagaskarze. Swoją relację z podróży po Zanzibarze i akcji pomocowej zaprezentowała także uczennica naszej szkoły - Klaudia.
Serdecznie dziękujemy za cudowne opowieści.

Bal karnawałowy w Jedynce

Podsumowanie I półrocza

Podsumowaliśmy I semestr roku szkolnego 2017/2018. Tradycyjnie już obejrzeliśmy krótką fotorelację, były też gratulacje i słodkości. Jeszcze raz wszystkim uczniom gorąco gratulujemy!

Spotkanie z pszczelarzem

17 stycznia poznaliśmy pochodzenie powiedzeń  "pracowici jak pszczoły" i „gwarno jak w ulu".
To wszystko za sprawą gościa specjalnego, który odwiedził naszą szkołę - pszczelarza - pana Karola Nagórki. 
Spotkanie to towarzyszyło wystawie „Pszczoły" wydawnictwa "Dwie Siostry". Oprócz ogromnej dawki wiedzy o pszczołach, ciekawostek i poznania warsztatu pszczelarza mogliśmy posmakować rożnych rodzajów miodów oraz wypieków na miodzie przygotowanych przez rodziców. To był bardzo pracowity i słodki dzień.

Jasełka 2017

Świąteczne spotkania klasowe z życzeniami i prezentami, przedstawienie jasełkowe oraz wspólne kolędowanie wprowadziły nas dziś w piękny świąteczny nastrój. Nasi uczniowie zachwycili śpiewem i świetnym występem aktorskim, co cieszyło nie tylko nas, ale też tłumnie przybyłych rodziców. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy i życzymy ciepłych, rodzinnych i spokojnych Świąt oraz dobrego Nowego 2018 Roku.

Zapachniało świętami...

Popołudnie 14 grudnia było bardzo intensywne. Kiermasz świąteczny połączony z dniem otwartym i zebraniem z rodzicami zgromadził tłumy w naszych szkolnych progach. Było pysznie, gwarnie i świątecznie. Dziękujemy nieocenionym rodzicom za pomoc w przygotowaniach oraz szczodrość w zakupach.

Kiermasz świąteczny - dzień otwarty

14 grudnia w godzinach 15.30 - 16.30 serdecznie zapraszamy naszych przyszłych uczniów wraz z rodzicami na Kiermasz świąteczny, przygotowany przez uczniów "Jedynki", połączony z warsztatami dla dzieci.
Będzie to okazja, by zobaczyć szkołę oraz poczuć świąteczną atmosferę podczas przygotowywania ozdób choinkowych.

 


Moja niepodległa...

Bardzo radośnie i muzycznie uczciliśmy Święto Niepodległości. Wspaniały koncert "Z biegiem Wisły - przeboje muzyki polskiej" w wykonaniu skrzypka Leszka Boliboka - porwał publiczność.
Nie zabrakło również aktywności plastycznej a pierwszo i drugoklasiści bawili się w kodowanie konturów Polski.

Warsztaty "Fotografia - rysowanie światłem"

29 października, w sobotnie przedpołudnie młodzi adepci fotografii pracowali pod okiem pana Mirosława Zająca - fotografika i nauczyciela informatyki. Kadrowanie, kompozycja, ustawienie światła i obróbka zdjęć - wszystkie te elementy uczniowie wykonywali samodzielnie. Powstały bardzo ciekawe fotografie

Dzień origami

Światowy Dzień Origami rozpoczęliśmy od doskonalenia sztuki składania papieru. 
Klasa trzecia przygotowała dla nas kilka informacji o origami oraz warsztaty podczas, których każdy mógł spróbować swoich sił w tworzeniu figur. Podsumowaliśmy też konkurs na najciekawszą pracę origami i nagrodziliśmy jego uczestników.

Pasowanie na ucznia

19 października pierwszoklasiści, w obecności swoich rodziców, zostali oficjalnie pasowani na uczniów naszej szkoły. Pod opieką swoich pań pięknie się przygotowali i zaprezentowali. Przywitaliśmy też naszego najmłodszego sympatyka - Teodora, który być może za kilka lat też zostanie pasowany na ucznia "Jedynki".

Świętujemy...

I u nas, tak jak we wszystkich szkołach, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Za życzenia, kwiaty, prezenty, piękny i pyszny tort dziękujemy najlepszym na świecie rodzicom  Nasi uczniowie też się postarali i przygotowali przesympatyczną część artystyczną. Było dużo śmiechu i odrobinę wzruszeń. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy 

Palcem po mapie

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dwie Siostry w drugim tygodniu października gościła u nas wystawa do książki MAPY autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Korzystając z okazji zorganizowaliśmy Targi Państw Świata, w czasie których nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem zachwalali walory turystyczne i dzielili się ciekawostkami dotyczącymi wylosowanych krajów. Wszystkie  stoiska były bardzo atrakcyjne. 

Start w XXXVI Biegach im. B. Malinowskiego

Sportowe emocje, radość i duuży wysiłek   30 września, tradycyjnie już, uczestniczyliśmy w Biegach im. Bronisława Malinowskiego. Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli Bieg. Jesteśmy z Was bardzo dumni 

Wizyta w Experymencie i Akwarium Gdyńskim

Jak zbudować tamę na rzece? Czy wiewiórka rozróżnia kolory? Jak wyglądają w lustrze różne kształty? Czy można podnieść samochód jedną ręką? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali dziś nasi uczniowie podczas świetnej zabawy w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Na deser odwiedziliśmy też Akwarium Gdyńskie, gdzie między innymi zobaczyliśmy kuzynów filmowego błazenka Nemo.

Pierwszy dzwonek :)

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwsze spotkania ze swoimi wychowawczyniami, poznawanie szkoły i nieśmiałe nawiązywanie nowych znajomości. A przed nami przygody, wyzwania i dobra zabawa. 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Były wspomnienia, podziękowania i gratulacje. Uroczystość pełna ciepła    i wzruszeń. Dziękujemy za wspólnie przeżyty i przepracowany czas. Do zobaczenia we wrześniu.

Dzień Talentów

Wszyscy mamy talenty, pasje i zainteresowania. Okazją, by się nimi podzielić był zorganizowany po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Talentów. Chętni uczniowie zaprezentowali grę na gitarze, śpiew, taniec, język migowy, pasje fotograficzne, modelarskie, plastyczne i czytelnicze. Był też pokaz judo i kreatywne budowle lego. Swoje muzyczne zainteresowania ujawnili także nauczyciele. Było fantastycznie.

Biwak 26 GGZ "Mali Odkrywcy"

26 Grudziądzka Gromada Zuchowa "Mali Odkrywcy" zdobywała sprawność "Słowianina" na biwaku pod namiotami. 
Przeżyliśmy postrzyżyny, polowaliśmy na niedźwiedzia, nie zabrakło też ziół i słowiańskiego biesiadowania. Zuchy były bardzo dzielne a i kadra nieźle się spisała. Nie zabrakło śmiechu, zabawy i wzruszeń. Do zobaczenia na kolejnych harcerskich szlakach. Czuj!

Wycieczka do Malborka

Nasi mali rycerze zdobyli zamek w Malborku i odnaleźli krzyżacki skarb. Wykonali wiele trudnych zadań i rozwiązali mnóstwo zagadek, nie przeszkodził im nawet zamkowy błazen. Na koniec wyposażyli się w ekwipunek godny każdego rycerza. To był bardzo owocny dzień.

Dzień Soków

Z okazji Dnia Soków klasa druga razem z panią Malwiną zaprosiła nas na pyszną ucztę. Były konkursy i degustacje. Dowiedzieliśmy się też, ile zdrowia może kryć taki mały kubek soku. Było bardzo pysznie i zdrowo.

II miejsce w Panoramie Muzycznej 2017!

Nasz zespół wokalny wyśpiewał II miejsce w miejskim konkursie piosenki organizowanym przez OPP w Grudziądzu. Śpiewamy razem od 8 miesięcy, zdobywamy pierwsze szlify, cały czas zjada nas trema, ale już wiemy jaką moc ma praca zespołowa i ile radości daje wspólne muzykowanie. 
Wszystko przed nami 

Wiosenny Piknik Naukowy

To był bardzo miły dzień. Pogoda dopisała, goście też. Każdy Młody odkrywca znalazł dla siebie coś ciekawego. Były eksperymenty, wyścigi robotów, budowanie samolotów, obserwacje pod mikroskopem, kodowanie i wiele innych atrakcji. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Wyróżnienia na GAPA 2017

Wyróżnienia w konkursie GAPA 2017 dla młodych artystów z Pracowni Plastycznej przy Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 1. 
W konkursie wyróżniono Olgę Chorchos w kategorii malarstwo oraz przyznano wyróżnienie specjalne w kategorii rysunek i grafika dla Elizy Czerwińskiej. Nad rozwojem talentów plastycznych naszych uczniów czuwa Pani Elżbieta Fabińska.
Gratulujemy!

Konkurs detektywistyczny


Konkurs detektywistyczny rozstrzygnięty. Największym sprytem w rozwiązywaniu zagadek wykazali się Lena, Olek, Szymon, Kuba i Tomek. W konkursie wyróżniono również Olgę, Klaudię, Anię i Ewę. Konkurs przeprowadzono na podstawie popularnej serii książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Gratulujemy młodym detektywom!

Dzień Muzyki i Plastyki przygotowany przez Pierwszoklasistów

Nasi najmłodsi uczniowie z pomocą rodziców i wychowawczyni zorganizowali zabawy muzyczne i plastyczne dla całej szkoły. Były tańce, karaoke i warsztaty plastyczne a na koniec słodki poczęstunek. 

Odwiedziny w wiosce ginących zawodów

26 kwietnia odwiedziliśmy Wioskę Ginących Zawodów w Koronowie. Braliśmy udział w warsztatach garncarskich, powroźniczych i wikliniarskich. Mogliśmy też obejrzeć warsztat kołodzieja, kowala, szewca czy olejarza. Pyszne ziemniaki z parownika dopełniły całości szczęścia.

Dzień Czekolady

Dziś w naszej szkole na całego świętowaliśmy Dzień Czekolady. Klasa czwarta wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczynią przygotowali dla nas nie tylko wiele pyszności, ale też sporo innych atrakcji. Były więc prezentacje o tym skąd się bierze czekolada i kilka ciekawostek z historii czekolady, i czekoladowe quizy, i czekoladowy taniec a poza tym ciasteczkowe fotki i słodka loteria. Kogo nie było, niech żałuje. Kolejny Dzień Czekolady dopiero za rok!

Spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem

Fantastyczne spotkanie przy herbatce. Podobało się małym i dużym. Wśród książek pana Beręsewicza każdy mógł znaleźć coś dla siebie: było i o miłości, i o sporcie, i o wojnie. W drugiej części spotkania posypały się pytania do autora a na koniec każdy mógł otrzymać autograf od przesympatycznego pisarza. Bardzo, bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne książki.

Z wizytą na Targach książki

Mocna reprezentacja naszej szkoły odwiedziła Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców w Poznaniu. Była to okazja do spotkania z wieloma pisarzami i ilustratorami naszych ulubionych książek. Młodzi ludzie zamienili się w łowców autografów do swoich osobistych Autografników, starsze pokolenie zrobiło drobne książkowe zakupy i rozeznanie, co piszczy na dziecięcym rynku wydawniczym. Oczywiście mamy też kilka książek z autografami do szkolnej biblioteki. To była fantastyczna przygoda.

Wiosenne impresje

Kolorowymi strojami i wycieczką do lasu przywitaliśmy wiosnę. Jak na odkrywców przystało nie mogliśmy tego dnia spędzić tylko
w szkole. Wybraliśmy się do Lasu Rudnickiego szukać wiosny w budzącej się przyrodzie. Połączyliśmy zabawę z nauką. Pogoda dopisała, humory też. Wiecie, że wiosna naprawdę już przyszła?

Mądre bajki z całego świata

Nasze maluchy uczestniczą w programie Kulczyk Foundation: Mądre bajki z całego świata, który realizują z panią Weroniką Gajewską, jedną z naszych nieocenionych mam.
Bajki są okazją do wyjątkowej rozmowy z dziećmi o tym co czują, co przeżywają, a także czego nie rozumieją, okazją do partnerskiej rozmowy o wartościach, którymi kierujemy się w życiu, niezależnie od tego w jakiej części świata żyjemy. Zachęcają, by razem z bohaterami uczyć się, czym jest przyjaźń, dobro, mądrość i wrażliwość. 

Wystawa M.O.D.A.

Przez tydzień gościła u nas wystawa ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki „M.O.D.A.”, z którą zwazanych było wiele szkolnych konkursów i aktywności.  Projektowaliśmy stroje, szukaliśmy informacji o znanych projektantach, wreszcie każdy mógł spróbować swoich sił w pokazie mody. To był bardzo "modny" tydzień. 

Bal kostiumowy

W karnawale i u nas nie mogło zabraknąć balu. Były tańce, konkursy, zabawy z nagrodami. Podczas balu towarzyszyli nam rodzice, którzy bawili się tak samo dobrze jak dzieci.

Kulig z rodzicami

21 stycznia odbył się kulig - impreza integracyjna zorganizowana przez Rodziców. Złapaliśmy ostatni śnieg, zabawa była doskonała, humory dopisywały a kiełbaski z ogniska smakowały wyjątkowo. 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

18 stycznia minął nam pod pod hasłem nadchodzących Dni Babci i Dziadka. Klasy pierwsza i druga gościły dziś swoich dziadków w szkole. Były gry i zabawy, życzenia i poczęstunek a na koniec wspólne zwiedzanie szkoły. Natomiast klasy starsze są w trakcie przygotowywania upominków dla swoich babć i dziadków.

Zajęcia z pierwszej pomocy

W połowie stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Dla klasy III i IV zajęcia poprowadził strażak i ratownik medyczny pan Michał Zakrzewski. Dla klasy I i II warsztaty poprowadziła pielęgniarka i pedagog pani Beata Wierzbowska. Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie będą lepiej przygotowani do radzenia sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

Świąteczne spotkanie

22 grudnia nastrojowe i wzruszające przedstawienie koła teatralnego wprowadziło nas w atmosferę świąt. Mikołaj zostawił prezenty pod choinką, przy stołach nie zabrakło miejsca dla gości. Śpiewaliśmy kolędy, był opłatek i świąteczne życzenia. Pachniały pierniki, pysznie smakowały barszcz i pierogi. To był bardzo miły i ciepły dzień.

"Młodzi Odkrywcy"

Pierwszy numer szkolnej gazety to efekt cyklicznych warsztatów dziennikarsko-fotograficznych organizowanych w naszej szkole. Redakcja złożona z czwarto i trzecioklasistów spisała się doskonale. 
Bardzo dziękujemy drukarni Printeo.pl za profesjonalny wydruk. 

Świąteczna zbiórka dla zwierzaków

Nasza szkoła podjęła współpracę z Fundacja Siedem Życzeń niosącą pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym, porzuconym i źle traktowanym. Pierwsza zbiórka karmy, kocyków, posłanek i zabawek dla zwierząt przerosła nasze oczekiwania. Zgromadzone podarunki trafiły do rodzin zastępczych jeszcze przed świętami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc i wielkie serce.

Przedświąteczny Dzień Otwarty

10 grudnia wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy Świąteczny Dzień Otwarty. Nasi mali goście mogli przygotować sobie ozdoby świąteczne, stworzyć renifera, zaprojektować kartkę świąteczną czy ozdobić pyszne pierniki. Oczywiście była to też okazja, by zobaczyć szkołę oraz porozmawiać z naszą kadrą, rodzicami i uczniami.

Występ na Jarmarku św. Mikołaja

Za nami pierwszy publiczny występ naszych małych artystów. Zespół wokalny zaśpiewał pastorałki i piosenki świąteczne podczas Jarmarku św. Mikołaja. Mimo tremy wszystko pięknie się udało. 

Lekcja przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej

W ostatnich dniach odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia dotyczyły mieszkańców Lasu Rudnickiego. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o zwierzętach zamieszkujących w naszych okolicach a niektóre z nich mogliśmy nawet zobaczyć. To była ciekawa lekcja przyrody.

Spotkanie autorskie

14 listopada naszej szkole mieliśmy niecodzienne spotkanie z autorką książek dla dzieci i dorosłych - panią Wandą Szymanowską. Pisarka przyjechała do nas aż z Wielkopolski. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak powstała książka „Ciapek”, nauczyły się piosenki o małym kundelku i opowiedziały o swoich zwierzakach. Na koniec każdy uczeń otrzymał książkę z autografem autorki. 
Pani Wanda Szymanowska odwiedziła Grudziądz na zaproszenie Fundacji Pomimo Wszystko.

Ślubowanie klasy pierwszej

9 listopada nasze pierwszaki złożyły ślubowanie i stały się pełnoprawnymi uczniami "Jedynki". Przedtem jednak pokazały, że są już na to gotowe. Były pięknie wypowiedziane wiersze i wspaniale zaśpiewane piosenki. Na koniec cała klasa nawet dla nas zatańczyła. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Nagroda w konkursie plastycznym

Kuba Bronowicki – nasz uczeń klasy czwartej jest laureatem XIV Miejskiego Integracyjnego Konkursu Plastycznego. Wczoraj w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej odbyło się podsumowanie konkursu, który w tym roku miał temat przewodni „Podwodny Świat”. Praca Kuby, która przedstawiała wrak statku w morskich głębinach została doceniona przez jury konkursu. Gratulujemy zdolnemu plastykowi i życzymy kolejnych sukcesów.

Walczymy o tytuł "Szkoły z klasą"

Postanowiliśmy wziąć udział w piętnastej jubileuszowej edycji akcji edukacyjnej "Szkoła z Klasą". Naszym celem jest stworzenie takiej społeczności szkolnej, w której wszyscy mają wpływ na uczenie się, wzajemną komunikację i relacje. Zadania w programie "Szkoła z Klasą" oparte będą na elementach pracy metodą "design thinking" (myślenia projektowego), które wpisuje się w kulturę uczenia naszej szkoły. Udział w programie będzie wspierał nasze dążenia, by "Jedynka" była dobrym miejscem do życia i uczenia się.

Mistrzowie kodowania w akcji

W tym tygodniu w ramach Code Week PL 2016 odkrywaliśmy tajniki programowania komputerowego, rozpoczęliśmy tym samym naszą przygodę z programem Mistrzowie Kodowania. Programowaliśmy i na planszy, i na kubkach, i na tabletach.Znamy już podstawowe komendy i funkcje programu Scratch Junior. Stworzyliśmy nasze pierwsze proste animacje. Elementy programowania wykorzystujemy też na zajęciach z Lego WeDo, budujemy roboty i wprawiamy je w ruch. Okazuje się, że każdy może programować.

Dzień Edukcji Narodowej

Wspólnie z rodzicami świętowaliśmy dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkie klasy przygotowały sympatyczne niespodzianki.

Nie zabrakło też dobrej zabawy i "małego Conieco". 

Bieg "Przegoń Niemoc"

1 października odbył się Charytatywny Bieg "Przegoń Niemoc" zorganizowany przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu we współpracy z Towarzystwem Pomocy Dziecku i Rodzinie "Homini" oraz Akademią Biegania. My też mieliśmy swoich reprezentantów. W biegu wzięło udział dwoje rodziców naszych uczniów, pani Aurelia Bącławek i pan Jarosław Chorchos

Wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie - 26 września

26 września odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakurzewie. Mieliśmy okazję obejrzeć sortownię śmieci, uczestniczyć w plenerowych zabawach ekologicznych i stworzyć własnego eco - kota. Wzięliśmy też udział w lekcji o tym jak sortować odpady oraz jak dbać o środowisko.

Kraina dźwięku i obrazu

W piątek 23 września odwiedziliśmy wystawę edukacyjną "Kraina dźwięku i obrazu". Dowiedzieliśmy się jaką prędkość ma dźwięk, jak powstają kolory i jak widzą zwierzęta. Mogliśmy pobawić się dźwiękiem i obrazem. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom ze swoim zdjęciem. To była bardzo ciekawa lekcja. :)
"Jutro popłyniemy daleko,
jeszcze dalej niż te obłoki.
Pokłonimy się nowym brzegom,
odkryjemy nowe zatoki."
K. I. Gałczyński
 
Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2016/2017

odbędzie się 1 września o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów
wraz z Rodzicami.
 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września odbyło się uroczyste rozpoczecie roku szkolnego. Naukę w naszej szkole rozpoczęło 28 uczniów w kalsach: I, II, III i IV. Wychowawczynie klas to: pani Karolina Korzec - klasa I, pani Malwina Kowalska - klasa II, pani Krystyna Markowska-Klafta - klasa III i pani Edyta Okulska - klasa IV. Zaczynamy naszą przygodę z nauką i zabawą. 
30 lipca odbyło się II spotkanie z cyklu Dzień Odkrywcy. Tym razem można było pomalować sobie kamyk na szczęście, zrobić ozdobę koralikową, stworzyć instrumenty muzyczne, przygotować sałatkę owocową po angielsku oraz sprawdzić się na torze sprawnościowym.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy, która znajduje się TUTAJ.
Pod koniec sierpnia, na zakończenie wakacji,  planujemy dla Was kolejną porcję atrakcji. Do zobaczenia w naszej szkole :)
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...
Tutaj wpisz swój tekst...

Tutaj wpisz swój tekst...

Dzień Odkrywców już za nami. Dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy  nadzieję, że każdy znalazł dla siebie coś ciekawego :) Dziękujemy też  naszej kadrze i sympatykom, którzy zaangażowali się w przygotowania i  organizację spotkania. Bez Was nie byłoby tak super! Do zobaczenia na  kolejnych warsztatach.
Fotorelację z imprezy można obejrzeć na facebooku lub w Inspiracjach.
Galeria
Fotorelację z Dnia Odkywcy można też obejrzeć na stronie Gazety Pomorskiej. Zapraszamy. Link do artykułu znajduje się TUTAJ.Serdecznie zapraszamy na Dzień Odkrywcy, który odbędzie się 25 czerwca od 11.00 do 13.00 w siedzibie szkoły przy ul. Chełmińskiej  121.

 

To doskonała okazja do tego, by kreatywnie i miło spędzić czas ze swoimi dziećmi.

 W programie miedzy innymi:

 

Zapomniane gry podwórkowe – zośka, gra w klasy i w gumę, smik smak smok, hula-hop
Gry  wielkoformatowe – kółko i krzyżyk, bierki
Malujemy szkołę - kredowe graffiti
Glinomania –  kreatywne lepienie z gliny
Tańce integracyjne, zabawy z chustą
Warsztaty młodego ogrodnika – sadzimy dynię i fasolę
Mały konstruktor  - budowle z klocków i ozdoby z koralików
Dziecięca sesja zdjęciowa w wykonaniu znanego grudziądzkiego fotografika – Sławomira Krajewskiego.

 

Rozpocznij z nami wakacje! 

 

Zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół. 


Gwarantujemy świetną zabawę i drobne upominki dla każdego dziecka.

Copyright: m.m.edu